Szafki kartotekowe

Szafki kartotekowe, to metalowe meble, których dostępnych jest wiele różnych modeli. Tego typu sprzęt używany jest w biurach, na komandach czy w gabinetach lekarskich. Z uwagi na ich różne przeznaczenie, szafki kartotekowe metalowe są składane w taki sposób, aby sprostać konkretnym wymaganiom danego miejsca. Posiadają wiele różnych funkcji. Jedną i najważniejszą z nich jest funkcja zabezpieczenia dokumentów zawierających dane wrażliwe.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych, które zapewnia korzystanie z tego typu kartotek, jest konieczne w biurach wielu urzędów i jednostek. 

Obecnie najbardziej popularne są szafki kartotekowe jednosegmentowe, z zamykanymi szufladami i drzwiami zabezpieczanymi kodem. Dokumenty w nich przechowywane są w pełni chronione przed dostępem osób trzecich. Jest to konieczne w przypadku danych osobowych, np. danych dotyczących pacjentów w gabinetach lekarskich. Tego typu szafy kartotekowe mogą być, i najczęściej są, zabezpieczane dodatkowo także za pomocą klucza.

Wygoda i funkcjonalność

Wygodne korzystanie z tego typu mebli zapewnia konstrukcja, jaką posiadają kartoteki metalowe. Najczęściej składają się one z wysuwanych szuflad jedno lub dwurzędowych. Często używana w biurach jest również szafa kartotekowa metalowa z zamykanymi drzwiami. Ten typ jest dostępny w sprzedaży w postaci modeli o różnej wysokości i pojemności. Wszystkie szafy kartotekowe metalowe są funkcjonalne i wykonane w sposób, który w najwyższym stopniu ułatwia korzystanie z nich i archiwizowanie ważnych dokumentów.