Szafy lekarskie

Metalowe meble doskonale sprawdzają się w placówkach opieki zdrowotnej. Szafy lekarskie, które stanowią wyposażenie każdego gabinetu lekarskiego, gabinetu zabiegowego lub miejsca, służącego do przechowywania medykamentów w szpitalach powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących bezpieczeństwo w kontakcie z produktami medycznymi. Szafy lekarskie medyczne wykonane są z blachy o grubości 0,8 mm, drzwi szafy natomiast, są przestawne i przeszklone. Metalowe szafy lekarskie zabezpieczone są dwupunktowym zamkiem ryglującym.

Dostępne wersje szaf lekarskich

Szafy lekarskie medyczne dostępne są w dziesięciu wersjach. Każda z szaf posada wysokość 1890 mm, różnią się natomiast szerokością. Można zamówić szafę o szerokości:

  • 600 mm
  • 800 mm
  • 1000 mm

Głębokość każdej z dostępnych szafek medycznych wynosi 435 mm, poszczególne modele mogą różnić się natomiast symbolem, określającym konfigurację półek oraz drzwi szafki. Niektóre szafki można wykonać dla Państwa z dzielonymi drzwiami, gdzie część dolna będzie wyposażona w drzwi nieprzeszklone. 

Metalowe szafy lekarskie – funkcjonalność na co dzień

Placówki medyczne, objęte wymogiem zachowania sterylności w pomieszczeniach, doskonale wpisują się w potrzebę zastosowania metalowych mebli. Szafy lekarskie, wykonane z blachy są trwałe, odporne na zniszczenie, solidne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki zastosowaniu szafek metalowych, zamykanych mechanizmem ryglującym, niepowołane osoby nie będą miały dostępu do zawartości, natomiast praktyczne przeszklenia umożliwiają zlokalizowanie potrzebnego produktu przed otwarciem szafy.