Szafy strażackie

Szafy strażackie- porządek na najwyższym poziomie

Porządek w służbie jaką jest straż pożarna, ma ogromny wpływ na wydajność pracy strażaków, jej jakość oraz finalnie- nasze bezpieczeństwo. Proste a zarazem przemyślane szafy strażackie oraz szafki strażackie mają zapewnić optymalną szybkość zabrania swojego sprzętu i wyruszenie na akcje w najkrótszym czasie, bez jego straty na poszukiwanie najważniejszych elementów wyposażenia. 

Szafy strażackie to miejsca, których prostota i przemyślane rozwiązania górują nad walorem estetycznym i ogólnie rozumianym designem. 

Szafki strażackie- czym się wyróżniają?

Zarówno szafki jak i szafy strażackie musi łączyć jedno- solidna, trwała i masywna konstrukcja, której nie straszne są trudne warunki i surowe traktowanie w pośpiechu. Szafy strażackie wykonane są z dobrego gatunku stali, która zapewnia bezpieczeństwo przed korozją i innymi czynnikami atmosferycznymi.

Nasze szafy strażackie będą idealne zarówno dla Państwowych jak i Ochotniczych Straż Pożarnych dzięki ujednoliconym zasadom konstrukcji. Szafy strażackie posiadają otwartą przestrzeń, w której można przechowywać całe uposażenie od hełmu, przez buty po odzież zwykłą i specjalną. Szafy posiadają także szafki strażackie wyposażone w zamykane drzwi na klucz. 

Montaż szaf jest łatwy, jednak ważne jest aby został solidnie wykonany, aby uniknąć niepożądanych ruchów czy opadania. Szafy strażackie dostępne są w kolorze czerwonym i spełniają normy zarówno europejskie jak i polskie. 

Szafy dostępne są w wersjach pojedynczych jak i komorowych czyli kilka szaf w jednym module dla nawet czterech strażaków. Ponadto możemy wybrać szafy na regulowanych nogach lub z cokołem.

Wymiary szaf nie przekraczają zwykle 2 metrów wysokości, 80 cm szerokości oraz 50 cm głębokości.