Meble medyczne

Medyczne meble metalowe

W instytucjach o przeznaczeniu medycznym wymagane jest zachowanie i przestrzeganie wymogów sanitarnych. Szpitale, przychodnie, punkty analityczne oraz gabinety rehabilitacji wyposażone muszą być w meble, które spełnią funkcje użyteczności, trwałości oraz praktyczności w codziennym użytkowaniu. Meble medyczne metalowe to najlepszy wybór. Szafki, wykonane z blachy o grubości 0,8 mm są trwałe oraz odporne na uszkodzenia w postaci zarysowań oraz wgnieceń. Inwestycja w metalowe meble z pewnością będzie ekonomicznym rozwiązaniem, z uwagi na długotrwałe użytkowanie mebli ze stali. 

Meble medyczne – jakie są dostępne?

Wybierając meble medyczne ceny stanowią istotny wyznacznik. W zależności od ilości dodatkowego wyposażenia mebli oraz przy nietypowych konfiguracjach wnętrza szafek, ceny mogą wzrastać. Meble medyczne, dostępne w stałej ofercie to szafki, które posiadają półki, regulowane na wysokość, zamki ryglujące, dwupunktowe oraz drzwi przeszklone lub dzielone na część górną i dolną – z metalowym frontem. Meble medyczne Warszawa i cała Polska może zamawiać bezpośrednio na naszej stronie internetowej.

Zastosowanie mebli medycznych

Meble metalowe posiadają bardzo rozległy zakres zastosowań. Począwszy od wykorzystywania ich w warsztatach lub fabrykach, gdzie w swoim wnętrzu przechowują ciężkie przedmioty, poprzez kąciki majsterkowicza w prywatnych warunkach, aż po placówki medyczne. Do przechowywania jakich przedmiotów używa się najczęściej mebli metalowych w placówkach medycznych?

  • Lekarstwa, środki opatrunkowe,
  • aparatura medyczna, urządzenia,
  • dokumentacja medyczna (w tym kartoteki pacjentów),
  • niezbędne dokumenty.

Medyczne meble metalowe są łatwe do utrzymania w wymaganym stopniu czystości, dlatego poza ich trwałością, względy praktyczne zdecydowanie przemawiają na ich korzyść.