Szafy wzmocnione

W każdej firmie przechowywane są ważne dokumenty czy cenne przedmioty. Warto, by miały one miejsce zabezpieczone przed niepowołanym dostępem. Idealnymi meblami spełniającymi takie warunki będą szafy wzmocnione, a także szafy z sejfem. Wyposażenie biura w tego typu elementy pozwoli na bezpieczne przechowywanie istotnych w codziennym działaniu firmy przedmiotów.

Rodzaje bezpiecznych szaf metalowych

Szafy metalowe z sejfem to idealne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie do prostych wnętrz w stylu industrialnym, biur czy zaplecza. Tego typu szafy wyróżniają się:

  • certyfikatami IMP do przechowywania dokumentów niejawnych,
  • zgodnością z normą europejską PN-EN 1143-1 w różnych klasach do przechowywania przedmiotów wartościowych,
  • wzmocnionymi ściankami o grubości zależnej od klasy szafy,
  • zamkiem i dodatkowymi zabezpieczeniami utrudniającymi włamanie.

Rozwiązania zastosowane w szafach wzmocnionych i sejfach sprawdzają się w każdym przedsiębiorstwie ze względu na możliwość ich dopasowania do potrzeb. Dostępne są warianty o różnych wymiarach, ilościach półek i schowków a także zróżnicowanym poziomie bezpieczeństwa.

Inne wykorzystanie wzmocnionych szaf

Choć zastosowanie szafy z sejfem kojarzy się głównie z firmą, może ona znaleźć miejsce również w nowoczesnych mieszkaniach w stylu industrialnym. Sejfy szafkowe można obudować także dowolnym meblem. Podobnie, zabezpieczone szafki na broń czy dokumenty idealnie sprawdzą się w miejscach, gdzie konieczne jest zabezpieczenie różnego typu przedmiotów.